Mycosorb Equine A + jest najbardziej zaawansowanym preparatem obecnie na rynku. To nowa generacja spoiw mykotoksyn oferująca większe możliwości związania i szerszy profil adsorpcji, a co za tym idzie zwiększonąa skuteczność. Podobnie jak Mycosorb powoduje związanie i całościowe wydalenie toksyn z końskiego układu pokarmowego, jednakże jest od niego jeszcze skuteczniejszy o ok. 15 %. W jego skład wchodzą dodatkowo spirulina czyli popularne algi morskie. Dzięki zastosowaniu parowania formuła Mycosorb Equine A + prawidłowo wnika w przygotowywaną paszę objętościową, preparat można też podawać bezpośrednio w owsie po wcześniejszym namoczeniu.

Sposób użycia:
Dzienna dawka dla jednego konia wynosi (w zależności od wagi zwierzęcia tj. 4 gramy na 100 kg wagi konia) od 10 do 20 gramów. Produkt należy rozsypać na całej powierzchni siana znajdującego się w parowniku. Siano jest gotowe do podania po zakończeniu procesu parowania. Preparat można także podawać bezpośrednio z owsem lub musli po wcześniejszym namoczeniu. Mycosorb A+ jest produktem o potwierdzonej skuteczności działania.

Skład:
1. Produkt drożdżowy (Wewnętrzna część ściany komórkowej martwych drożdży Saccharomyces cerevisiae.)
2. Pasza z glutenu kukurydzianego.
3. Algi suszone (Chlorella vulgaris).
Składniki analityczne:
Białko surowe  18%
Włókno surowe 3,7%
Oleje i tłuszcze surowe 10%
Popół surowy  16%
Lizyna   1,2%
Metionina  0,3%
Sód  0,1%

Czym są mykotoksyny
Mykotoksyny są toksynami wytwarzanymi przez niektóre gatunki grzybów w temperaturze oscylującej pomiędzy 20-25° C. Mykotoskyny znajdują się w rosnących, ściętych i magazynowanych plonach zbóż. Ich obecność w paszy dla koni powoduje między innymi podrażnianie układu oddechowego i może być czynnikiem warunkującym wystąpienie alergii.

Czy są groźne?
Mykotoksyny są niezwykle obciążające dla układu immunologicznego zwierząt,  ostre zatrucie mykotoksynami grozi śmiercią. Objawy występujące podczas ekspozycji na mykotosyny : nadwrażliwość, reakcje alergiczne, spadek masy ciała, grzybica, ograniczony wzrost młodych osobników, osłabienie wydolności organizmu, uszkodzenie wątroby i znaczne osłabienie odporności koni. Obecność mykotosyn w paszy osłabia florę bakteryjną znajdującą się w układzie pokarmowym i może doprowadzić do powstawania biegunek i morzysk.

Jakie jest wyjście z sytuacji?
Dzięki parownikom do siana i stosowaniu formuły Mycosrob Equine firmy Alltech mykotosyny zawarte w paszy zostają zneutralizowane. Ich negatywny wpływ na zdrowie koni zostaje wyeliminowany.

Jeśli chcesz dodać komentarz Zaloguj przez formularz lub Zaloguj przez Facebook

 

produkty polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco
z aktualnymi promocjami

Darmowa przesyłka

Przy zakupie conajmniej 3 kg preparatu Mycosorb lub drożdży Yas-Sacc, lub prz zamówieniu o wartości powyżej 350 zł.

Wysyłka 24h

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, zamówiony przez Pańtwa towar wysyłany jest w przeciągu 24 godzin.

Najlepsze ceny

Staramy się by ceny naszych produktów były dla Państwa jak najbardziej korzystne przy ciąłym wzroście ich jakości.